Zapraszamy na XIX sesję Rady Powiatu

15.02.2013
Sprawy bezpieczeństwa, funkcjonowanie szkół działających na terenie powiatu, czy kwestia przystanków komunikacyjnych – to tematy, którymi będą się zajmować radni na XIX sesji rady Powiatu, która odbędzie się w piątek 22 lutego o godz. 12 w olsztyńskim starostwie. Zapraszamy!

Przewidywany jest następujący porządek obrad:
Otwarcie Sesji.
Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
Zapytania radnych.
Sprawy bezpieczeństwa w Powiecie Olsztyńskim:
- sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego,
- sprawozdanie z działalności Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie,
- sprawozdanie z działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
Realizacja budżetu Powiatu.
Zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Olsztyńskiego na lata 2013-2016.
Udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego.
Ustalenie wysokości opłat na rok 2013 za usunięcie i przechowywanie statku lub innego obiektu pływającego z obszaru wodnego w granicach administracyjnych Powiatu Olsztyńskiego.
Funkcjonowanie szkół działających na terenie Powiatu Olsztyńskiego.
Ustalenie trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym szkołom i placówkom o uprawnieniach szkół i placówek publicznych oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystywania.
Określenie przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Olsztyński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
Rozpatrzenie skarg.
Sprawy różne i wolne wnioski.
Zamknięcie obrad Sesji.