Zapraszamy na spotkanie o ekonomii społecznej

07.11.2012
W poniedziałek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbędzie się spotkanie dotyczące rozwoju ekonomii społecznej w powiecie olsztyńskim. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9 w sali sesyjnej na parterze olsztyńskiego starostwa. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby zainteresowane!

Spotkanie organizuje Starosta Olsztyński wraz z Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Olsztynie.
- Na spotkanie zapraszamy wójtów, burmistrzów, przedstawicieli wszystkich jednostek samorządowych, organizacji pozarządowych, ośrodków pomocy społecznej, instytucji otoczenia biznesu i rynku pracy oraz wszystkich zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej – zachęca Zbigniew Szczypiński, członek Zarządu Powiatu w Olsztynie.
Głównym punktem spotkania będzie wystąpienie Piotra Wołkowińskiego, międzynarodowego eksperta ds. Ekonomii Społecznej, który opowie o korzyściach płynących z zakładania spółdzielni socjalnych, a także przedstawi francuskie doświadczenia w tej dziedzinie (Piotr Wołkowiński przez wiele lat przebywał we Francji i zajmował się ekonomią społeczną – red.).
Ponadto spotkanie będzie okazją do dyskusji dotyczącej metod współpracy instytucji i organizacji na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w powiecie olsztyńskim. W ramach spotkania  zostanie przedstawiona również bezpłatna oferta Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Olsztynie oraz Projektu dotacyjnego „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społeczny”.