Zapraszamy na „Mikołajkowe klimaty” do Dywit

02.12.2011

Kto chce poczuć klimat zbliżających się świąt i zakupić oryginalne prezenty, powinien wybrać się w sobotę 3 grudnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach. Od godz. 10 do 17 trwać będzie Kiermasz Twórców i Rękodzielników „Mikołajkowe Klimaty". Udział w imprezie zapowiedziało 20 twórców.

Spotkanie to, jest super okazją do poznania twórczości artystów-rękodzielników z gminy Dywity i powiatu olsztyńskiego oraz zaopatrzenia się w unikalne prezenty świąteczne.  Jak co roku swój pachnący, piernikowo-woskowy kramik zaprezentuje Sylwia Włodarczyk z miejscowości Słupy. Ceramikę staropruską, warmińską oraz unikalne motywy świąteczne zaprezentują Barbara i Wiesław Zawistowscy z Dywit.  Tradycyjnie zdobione bombki i słomkowe gwiazdy wystawi nieoceniona twórczyni ludowa Krystyna Tarnacka. Ogółem udział w imprezie zapowiedziało blisko 20 wspaniałych rękodzielników. Tradycyjnie kiermasz odwiedzą podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach, z wyrobami swojej pracowni ceramicznej. Od lat znakiem rozpoznawczym świątecznego spotkania jest Kawiarenka Kulturalna, którą co roku prowadzi inna grupa wolontariuszy. W tym roku inicjatywę wykazali animatorzy ośrodka kultury, przygotowując wspaniałe wypieki oraz aromatyczne herbaty. Celem tegorocznej zbiórki charytatywnej jest pomoc wieloletniej uczestniczce działań GOK - Sylwii Malinowskiej, która wymaga specjalistycznej rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku. W czasie kiermaszu odbędą się też nieodpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców „Magia świąt".