Zapraszamy na kulinaria w Bukwałdzie

14.09.2010

W sobotę 18 września w Bukwałdzie w gminie Dywity, spotykają się lokalni_ mistrzowie kuchni, aby po raz czwarty zaprezentować swoje rodzinne - „z babki-prababki",  jak również  autorskie pomysły na multikulturową kuchnię warmińską. Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę połączoną z ochroną i promocją kulinarnego dziedzictwa.

Oprócz konkursów indywidualnych na potrawy, nalewki, wypieki i przetwory, odbędzie się również konkurs na najefektowniejsze stoisko sołeckie. Na dzisiaj udział w konkursie zgłosiły sołectwa: Dywity, Tuławki, Spręcowo, Bukwałd, Kieźliny i Frączki. W trakcie konkursu można będzie zarówno smakować, jak i kupować wystawione specjały (to idealna okazja dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze zrobić przetworów na zimę!). Tradycyjno-ludowej oprawy wydarzenia dopełnią: koncert Kapeli „Wojcieszanie" oraz występ kabaretu „EWG". Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe oraz główne trofeum: Garniec Kłobuka, którego autorem jest znany ceramik dywicki Wiesław Zawistowski. Organizatorami imprezy są: gmina Dywity, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, sołectwo wsi Bukwałd oraz stowarzyszenie „Przyjaciół wsi Bukwałd". Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Olsztynie.