Zapraszamy na koncert zespołu Rossiczi z Kaliningradu

14.03.2012

Są barwni i oryginalni, grają na rosyjskich instrumentach ludowych, pięknie tańczą, a ich pieśni zaczarują każdego słuchacza - mowa o zespole folklorystycznym „Rossiczi" z Kaliningradu, który na zaproszenie olsztyńskiego starostwa wystąpi już 16 marca o godz. 19 w olsztyńskim CEiIK-u.

_

Wydarzenie kulturalne w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych będzie pierwszym realnym działaniem współpracy partnerskiej, którą Powiat Olsztyński nawiązał pod koniec ubiegłego roku z Rejonem Gurjewskim w Obwodzie Kaliningradzkim.
- Koncert odbędzie się tuż przed nadejściem astronomicznej wiosny i liczymy, że obudzi do życia wszystkich mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego - mówi Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa. - To będzie pierwsza impreza z cyklu „Rosyjska ofensywa artystyczna na Warmii". Wydarzenie będzie też znakomitą okazją do poznania kultury naszych rosyjskich sąsiadów.
Barwna folklorystyczna grupa z Kaliningradu wystąpi w Olsztynie z repertuarem pieśni rosyjskich, ukraińskich i białoruskich. Zespół „Rossiczi" ma bogatą historię, został założony 27 lat temu. Wizytówką grupy jest niezwykły talent do śpiewu i kultywowania tradycji narodowych. Artyści występują w jaskrawych ubraniach różnych obwodów Rosji, które uszyli własnoręcznie członkowie grupy. „Rossiczi" jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali i konkursów sztuki ludowej. Występował z koncertami w różnych rejonach Rosji, ale także w Polsce, Niemczech, Holandii, Litwie, Szwecji, Serbii, na Węgrzech i we Włoszech. W Olsztynie zespół wystąpi w 11-osobowym składzie. Przed Rosjanami wystąpią laureaci Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który odbył się niedawno w Olsztynku. Partnerem wydarzenia jest olsztyński CEiIK. Wstęp na koncert jest wolny, na zaproszenia. Rezerwacji można dokonać pod numerem 89 521 05 41 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15) lub pocztą elektroniczną (powiat-adm@powiat-olsztynski.pl)

_

Fot: Archiwum zespołu