Zamkną rondo w Bartągu na trzy dni


Ważna informacja dla kierowców! Wykonawca ronda w Bartągu zamknie rondo dla ruchu w dniach od 8 do 10 listopada (od czwartku do soboty). Wszystko z powodu układania tzw. warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. W związku z zamknięciem ronda wszystkie kursy linii nr 29 od czwartku do soboty zostaną skrócone do przystanku Osiedle Zacisze.

_

Budowa ronda w Bartągu wchodzi w decydującą fazę. Wykonawca inwestycji, czyli olsztyński PRIB rozpoczyna prace związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltu, co będzie się wiązać z trzydniowym zamknięciem ronda dla ruchu.
- Układanie tzw. warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego będzie się odbywać w dniach od 8 do 10 listopada, czyli od czwartku do soboty – informuje Jarosław Krzemieniewski, kierownik referatu technicznego Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. – Właśnie w tych dniach rondo będzie zamknięte dla ruchu, o ile oczywiście pozwolą na to warunki pogodowe.
Jeśli będzie padał deszcz zamknięcie ronda może się opóźnić. Wykonawca zobowiązał się jednak, że dzień przed zamknięciem ronda na ul. Bartąskiej zostaną postawione odpowiednie tablice informacyjne.
- Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy – mówi Jarosław Krzemieniewski.
Zamknięcie ronda spowoduje także utrudnienia dla pasażerów korzystających z linii nr 29 komunikacji miejskiej.
- Od czwartku do soboty wszystkie kursy tej linii zostaną skrócone do przystanku Osiedle Zacisze – informuje Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Zarządu Komunikacji Miejskiej w Olsztynie. – Autobusy będą kursowały na trasie Jaroty – Jarocka – Wilczyńskiego – Bartąska – Osiedle Zacisze.
Zawieszone przystanki w obu kierunkach to: Bartążek, Bartąg, Bartąg Kolonia, Ruś-Stok narciarski i Ruś.     
Na czas zamknięcie ronda do Bartąga będzie można dojechać ulicą Warszawską i dalej drogą krajową nr „51”, z której tuż za wyjazdem z Olsztyna trzeba skręcić w lewo na drogę powiatową do Bartąga. Budowa trzywlotowego ronda w Bartągu (wlot na most do Bartąga, wlot na Bartążek i wlot w kierunku osiedla Zacisze) to inwestycja, którą zainicjowało Starostwo Powiatowe w Olsztynie.
- Partnerami inwestycji są gmina Stawiguda i Olsztyn – mówi starosta Mirosław Pampuch. -  
Dzięki budowie ronda poprawi się dostępność komunikacyjna Bartąga, osiedla Zacisze i innych osiedli powstających na granicy Olsztyna i gminy Stawiguda.
Inwestycja dzięki, której do osiedla Zacisze i do Bartąga dojadą duże autobusy komunikacji miejskiej będzie gotowa do końca listopada. Całość inwestycji opiewa na kwotę 1,63 mln zł. Aż 70 procent tej kwoty wyłoży Unia Europejska, a resztę sfinansują w trzech równych częściach Powiat Olsztyński, miasto Olsztyn i gmina Stawiguda