Zamkną dla ruchu ulicę Lipową w Jonkowie

22.08.2013
Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie informuje, że z powodu remontu uszkodzonego przepustu na drodze powiatowej Nr 1407N w Jonkowie na odcinku ul. Lipowej od dnia 26 sierpnia do 1 września 2013 wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów.

Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Lipowej w Jonkowie, od skrzyżowania ul. Lipowej z ul. ks. Jana Hanowskiego do skrzyżowania ul. Lipowej z ul. Spacerową.
- Z góry przepraszamy za wszystkie utrudniania – mówi Jarosław Krzemieniewski, kierownik referatu technicznego Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. – Ale musimy naprawić uszkodzony przepust i jezdnię.
Na czas zamknięcia fragmentu ul. Lipowej drogowcy z powiatu przewidzieli następujące objazdy. Dojazd do skrzyżowania ul. Lipowej z ul. Spacerową będzie odbywał się drogą powiatową Nr 1407N od miejscowości Giedajty, od drogi wojewódzkiej Nr 527. Dojazd do centrum  Jonkowa od drogi wojewódzkiej Nr 527, drogą powiatową Nr 1203N.
Dojazd do Wołowno będzie się odbywał drogą powiatową Nr 1203N od drogi wojewódzkiej Nr 527, a następnie bez zmian drogą powiatową Nr 1368N.
Warto podkreślić, że już teraz na uszkodzonym odcinku jezdni znajduje się zwężenie drogi do jednego pasa ruchu (odbywa się tam ruch wahadłowy). Poza tym wprowadzono ograniczenia dla pojazdów, których masa całkowita przekracza 5 ton. Drogowcy zastrzegają jednocześnie, że termin rozpoczęcia prac, a tym samym zamknięcie drogi dla ruchu, może ulec przesunięciu ze względu na warunki pogodowe.
- O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco – mówi Jarosław Krzemieniewski.