Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

24.09.2018
Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

Do turnieju zgłoszonych zostało ponad 2 mln dzieci. Już przeszło 50 wychowanków turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. To tutaj swoje kariery zaczynali m.in. ambasador turnieju Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński i Paulina Dudek. Rozgrywki rozpoczynają się na poziomie gmin i powiatów, by następnie podczas Finałów Wojewódzkich wyłonić drużyny, które na przełomie kwietnia i maja zagrają o Wielki Finał na PGE Narodowym oraz nagrodę główną, czyli wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

Drużyny zgłaszać można do 30 września na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma oryginalną koszulkę treningową.

Etapy gminne i powiatowe startują w październiku i potrwają do marca przyszłego roku. Po ich zakończeniu przyjdzie czas na Finały Wojewódzkie (od 18 marca do 26 kwietnia 2019 r.), a wreszcie – Finał Ogólnopolski w Warszawie (29 kwietnia – 2 maja 2019 r.). Jak co roku najlepsze drużyny wzniosą Puchar Tymbarku, odbiorą pamiątkowe medale oraz obejrzą na żywo jeden z meczów reprezentacji Polski.

Dodatkowych informacji o turnieju udzielają:

Marta Wasiluk – osoba odpowiedzialna za turniej z ramienia PZPN:

Adres e-mail: marta.wasiluk@pzpn.pl, tel. 22 551 23 26, +48 512 516 991

Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za turniej z ramienia firmy Tymbark:

Adres e-mail: d.karas@maspex.com, tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114