Łyna wylała, droga na Bartąg zamknięta dla ciężarówek

16.07.2013
Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie informuje, że od wtorku 16 lipca do odwołania zostaje zamknięta dla pojazdów powyżej 3,5 tony droga powiatowa nr 1374N na odcinku od drogi krajowej nr 51 do Bartąga. Powodem jest wylanie Łyny po weekendowych opadach deszczu. Rozlewiska rzeki sięgają miejscami krawędzi jezdni.

Ważna informacja dla kierowców samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Po weekendowych opadach deszczu i wylaniu Łyny drogowcy z powiatu olsztyńskiego zdecydowali o zamknięciu z dniem 16 lipca drogi powiatowej prowadzącej do Bartąga (na odcinku od DK 51 do skrzyżowania przed mostem w Bartągu).
- Woda z Łyny poprzez przepusty przedostała się na obie strony jezdni – informuje Jarosław Krzemieniewski, kierownik referatu technicznego PSD w Olsztynie. - Miejscami rozlewiska sięgają krawędzi jezdni.
Drogowcy ustawiają w tej chwili przy drodze znaki B-5 zakazu wjazdu samochodów ciężarowych. Jak informuje Jarosław Krzemieniewski zamknięcie drogi powinno potrwać od 3 dni do tygodnia.
- Wszystko jest uzależnione od tego, jak szybko unormuje się stan rzeki i rozlewisk – mówi Jarosław Krzemieniewski.