XXXVI Sesja Rady Powiatu w Olsztynie

16.09.2022
Informujemy, że 23 września 2022 roku o godz. 1000 w sali sesyjnej nr 1 w siedzibie Powiatu Olsztyńskiego, przy Placu gen. Józefa Bema 5 w Olsztynie, odbędzie się XXXVI Sesja Rady Powiatu w Olsztynie.

Przewidywany jest nastepujący porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

3. Interpelacje i zapytania radnych.

4. Funkcjonowanie szpitali powiatowych.

5. Realizacja budżetu Powiatu

a)   informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu za I półrocze 2022 roku,

b)   zmiany w budżecie Powiatu na rok 2022.

1. Zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Olsztyńskiego na lata 2022-2037.

2. Wyrażenie zgody na obciążenie hipoteką nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Olsztyńskiego.

3. Wyrażenie zgody na zawarcie porozumień w sprawie świadczenia usług przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Biskupcu na rzecz mieszkańców innych powiatów.

4. Funkcjonowanie placówek oświatowych.

5. Udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego.

6. Funkcjonowanie jednostek organizacyjnych Powiatu.

7. Rozpatrzenie skarg.

8. Rozpatrzenie petycji.

9. Przyjęcie stanowiska w sprawie utrzymania połączenia kolejowego na linii Polanica Zdrój – Olsztyn.

10. Sprawy różne i wolne wnioski.

11. Zamknięcie obrad Sesji.