XVIII Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego

W niedzielę 15 lutego w Biskupcu odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego o puchar Burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego. Turniej rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i już na stałe wpisał się nie tylko w kalendarz brydżystów, ale także w grafik zimowych wydarzeń w mieście i gminie Biskupiec. Organizatorami tego wydarzenia, na którym goszczą takie sławy jak Danuta Hocheker, polska brydżystka, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w tej dyscyplinie, mistrzyni świata w parach mikstowych, są niezmiennie i od początku państwo Ewa i Andrzej Olczakowie.

W dwóch turniejach uczestniczyło w tym roku łącznie 78 zawodników (39 par). W pierwszym Turnieju Par zwycięzcami zostali Janusz Wróblewski i Krzysztof Michalczyk, II miejsce zajęli Leszek Mielczarek i Wojciech Wrześniowski, a III wywalczyła para Andrzej Olczak i Robert Ostapczuk, IV - para mieszana Danuta Hocheker i Mirosław Cichocki.
W drugim turnieju zwyciężyła para Grzegorz Deptuła i Mirosław Makarewicz, II miejsce zajęli Krzysztof Pakuła i Marek Klepacki, III – Arkadiusz Wojnecki , Roman Zieliński, Wojciech Wrześniowski, Leszek Mielczarek.

W klasyfikacji długofalowej (po dwóch turniejach) I miejsce wywalczyła para Wojciech Wrześniowski i Leszek Mielczarek, II - Grzegorz Deptuła i Mirosław Makarewicz, a III - Arkadiusz Wojnecki i Roman Zieliński.

Turniej uroczyście otworzył Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, a puchary i nagrody na zakończenie wręczała jego zastępca, Katarzyna Nowakowska. Sędzią głównym turnieju był Janusz Rogowski.

10858364_644240589013718_8359608105388074546_n11006450_644240572347053_4237721395021291089_n