XVI Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych KURLANKA 2018

12-13 maja 2018 r., w hali sportowej w Stawigudzie odbędzie się 16. edycja Warmińskiego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych " Kurlanka 2018".

Przez lata przegląd ugruntował sobie swoją pozycję, stając się jedną z najważniejszych imprez o tej tematyce w województwie. Niepowtarzalna atmosfera, różnorodność tematyczna sprawia, że cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród chórów i zespołów.

Niegdyś Kurlantką nazywano na Warmii pogodną pieśń, stąd wzięła się nazwa przeglądu. Celem wydarzenia jest popularyzacja folkloru a w szczególności muzyki ludowej naszego regionu.

Organizatorami wydarzenia są; GOK w  Stawigudzie, Urząd Gminy Stawiguda, Gimnazjum Publiczne w Stawigudzie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stawigudzie.