XIX Wenta Dobroczynna


26 lutego 2017 (niedziela) o godz. 15:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie (ul. Kościuszki 39) rozpocznie się XIX Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Tegorocznym beneficjentem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku.

Bilet wstępu – cegiełka kosztuje 30 zł, a można ją nabyć w biurze Akcji Katolickiej i recepcji Kurii Metropolitalnej przy ul. Pieniężnego 22 w Olsztynie oraz w siedzibie Stowarzyszenia w Olsztynku przy ul. Ostródzkiej 4c.

W trakcie imprezy można będzie wziąć udział w licytacji przedmiotów od darczyńców, w tym m.in. srebrnej zawieszki z bursztynem od Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, ikony Matki Bożej i płaskorzeźby przedstawiającej św. Jana Pawła II od Metropolity Warmińskiego bpa Józefa Górzyńskiego, ręcznie wykonanego kompletu kieliszków i karafki od Starosty Olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak, zestawu filiżanek od Premier Beaty Szydło, wiecznego pióra od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego i pióra od posła PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W charakterze gwiazdy wieczoru zobaczymy i usłyszymy Mieczysława Szcześniaka, któremu będzie towarzyszył pianista Paweł Zarecki. XIX Wentę Dobroczynna poprowadzi Mariusz Korpoliński.