X Powiatowy Zlot Rowerowy we Frączkach

26.07.2012
Stowarzyszenie Nasza Wieś z Frączek i Urząd Gminy w Dywitach zapraszają na jubileuszowy dziesiąty Powiatowy Zlot Rowerowy we Frączkach. Rowerowa impreza odbędzie się w niedzielę 29 lipca. W programie m.in. święcenie rowerów, konkursy z nagrodami, quizy rowerowe, grill i pokaz trików.

Spotkanie cyklistów z gminy Dywity, ale i silnej ekipy z zaprzyjaźnionego Olsztyna zaplanowano na godz. 11 w Dywitach na parkingu przy UG w Dywitach. Następnie cała kawalkada jednośladów wyruszy do Frączek, gdzie odbędzie się główna impreza (start o godz. 13). W programie m.in. święcenie rowerów, konkursy z nagrodami, quizy rowerowe, loteria, pokaz trików i grill. Organizatorzy zapraszają wszystkich rowerzystów indywidualnych, grupy rowerowe, jak i całe rodziny. Udział w Zlocie jest bezpłatny. Zakończenie imprezy przewidziane zostało na godz. 15.30.
- Liczymy na obecność rowerzystów z całego powiatu – mówi Alicja Wąsik z Urzędu Gminy w Dywitach. – Co roku na Zlocie pojawiało się około 100 cyklistów i mamy nadzieję, że ta dobra frekwencja zostanie utrzymana.
Godne podkreślenia jest to, że na długich fragmentach trasy rowerzyści będą korzystać z sieci szlaków rowerowych oznakowanych i administrowanych przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”.