X Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur

20.10.2021
Dziś rozpoczyna się jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur – miejsce wymiany doświadczeń i pomysłów praktyków biznesu oraz samorządowców. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Warmińsko-Mazurskie – swoboda tworzenia”. Jego organizatorami są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz powiatu olsztyńskiego..

– Tegoroczny festiwal odbywa się w największym powiecie naszego regionu, centrum życia gospodarczego naszego województwa – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.– Myślę, że tu nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna w rozwoju gospodarczym jest promocja zmierzająca do budowania pozytywnego wizerunku regionu przyjaznego biznesowi i jak cenny jest to kapitał. Niemniej w zacnym gronie uczestników tego spotkania naukowców, samorządowców i ludzi biznesu chcemy podzielić się swoim doświadczeniem, jak i skorzystać z ich wiedzy.

Dyskusja koncentrować się będzie wokół dwóch głównych tematów: nowej strategii marki województwa warmińsko-mazurskiego 2021+ oraz efektywnego wykorzystania funduszy europejskich, które już niedługo powinny trafić do regionu. Ponadto uczestnicy festiwalu postarają się odpowiedzieć na pytania, dlaczego znane marki wybierają Warmię i Mazury, i w jaki sposób kultura pomaga w promocji gospodarczej?

Część prelekcyjną uzupełnią zajęcia warsztatowe – ich tematy to: „Ziemia obiecana. Jak sprzedać morgę ziemi w internecie?” i „Tik-Tok czy LinkedIn?”, jak również prezentacja dobrych praktyk gospodarczych. Z wizytą studyjną uczestnicy festiwalu udadzą się do Ośrodka Jeździeckiego Ekwador, od kilku lat dynamicznie rozwijającego się w Dąbrówce Małej k. Barczewa.

W trakcie festiwalowej gali ogłoszone zostaną wyniki 9. edycji konkursu „PRO Warmia i Mazury”, w którym nagradzane są najlepsze projekty promocyjne zrealizowane w regionie w ubiegłym roku. Jego główną ideą jest bowiem podnoszenie standardów działań marketingowych oraz upowszechnianie najlepszych przykładów i dobrych praktyk komunikacji marketingowej, zorientowanej na dynamizację rozwoju społeczno-gospodarczego województwa.

– Od ponad roku realizujemy wielowymiarowy projekt Szlak Świętej Warmii, promujący tę wyjątkową krainę – dodaje starosta A. Abako. – Poprzez atrakcyjne ukazanie historii i dziedzictwa kulturalnego regionu chcemy przyciągnąć do nas turystów, a tym samym wspomóc rozwój branży gastronomiczno-noclegowej. Na tym tle pokazujemy też i teraźniejszość powiatu olsztyńskiego. Miejsca rozwoju przedsiębiorczości opartej zarówno na lokalnych inicjatywach, jak i na kapitale zagranicznym.

Organizatorzy podkreślają, że Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur jest skierowany głównie do przedstawicieli władz samorządowych, szefów komórek ds. promocji, rozwoju i inwestycji czy przedsiębiorców współpracujących z samorządami. Mile widziani są również przedstawiciele instytucji podległych samorządom gminnym i zajmujących się promocją, a także przedstawiciele instytucji lokalnych i tych z otoczenia biznesu z Warmii i Mazur.

Festiwal odbywa się w Hotelu Azzun Orient SPA & Wellness w Kromerowie k. Barczewa.

Program:

Dzień I – 20 października 2021 (środa)

09:00-10:00 Rejestracja uczestników

10:00-10:20 Otwarcie Festiwalu i przywitanie gości Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Andrzej Abako, Starosta Powiatu Olsztyńskiego

10:20-10:40 Prezentacja Departamentu Koordynacji Promocji

PRELEKCJE

10:40-11:20 Nowa strategia marki Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2021+

11:20-12:00 Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur

12:00-12:30 Lunch

PANELE DYSKUSYJNE

12:30-13:25 Dlaczego znane marki wybierają Warmię i Mazury?

13:25-14:20 Kultura w służbie promocji gospodarczej

PREZENTACJE DOBRYCH PRAKTYK

14:20-15:00 Obwodnicą do sukcesu

15:00-15:30 Obiad

15:30-17:00 Tak się robi biznes na Warmii i Mazurach! – wizyta studyjna

20:00 Gala Festiwalu – uroczysta kolacja

Dzień II – 21 października 2021 (czwartek)

Warsztaty A Ziemia obiecana. Jak sprzedać morgę ziemi w internecie?

Warsztaty B Tik-Tok czy LinkedIn?

10:00-10:30 Powitalny serwis kawowy

10:30-12:00 I TURA WARSZTATÓW (A/B)

12:00-12:30 Przerwa kawowa

12:30-14:00 II TURA WARSZTATÓW (B/A)