Wystawa malarska - Bajkowe przestrzenie


Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w sobotę 11 lutego na wystawę malarstwa olejnego Magdaleny Lewkowicz „Bajkowe przestrzenie”, która odbędzie się w Skansenie Miejskim przy ul. J. Sowińskiego o godz. 18:00.

Obrazy Magdaleny Lewkowicz ilustrują nie tylko zakres zainteresowań autorki czy cechy warsztatu, ale przede wszystkim odkrywają osobowość malarki. Oto obserwujemy rzeczywistość postrzeganą przez optymistkę zaciekawioną światem. Przekonuje nas o tym paleta barw, bogactwo kolorystyczne i zmienność perspektyw oglądu. Każdy widz w obrazach malowanych przez autorkę może dostrzec coś innego : smutek, nostalgię, złość, radość, troskę. Niektóre przerażają, inne wychodzą poza ramy przyjętych proporcji, kolejne cieszą oko barwami. Nauczycielka historiii wos-u w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych dla młodzieży o tematyce holocaustu i wielokulturowości m.in. gry miejskiej „Dom Rabina” dla mieszkańców miasta, projektu „Dzieciństwo” dla  Shoah Foundation oraz  „Mrągowo wczoraj i dziś”. Czynnie działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz w Stowarzyszeniu Kociarze Mrągowo. Obecnie pełni funkcję wicestarosty powiatu mrągowskiego.

Wystawa otwarta do 5 marca 2017r. Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godzinach 9:00 – 17:00.