Wyniki i zdjęcia z kolarskiego klasyka w Lutrach


Wspaniała pogoda, tłumy kibiców na trasie i prawie 170 zawodników_ walczących o zwycięstwo – tak wyglądała jubileuszowa 25. edycja kolarskiego klasyka, jakim jest wyścig „Dookoła Jeziora Luterskiego". Przedstawiamy wyniki poszczególnych kategorii i fotorelację z imprezy autorstwa Dariusza Marchlewskiego.

To była kolarska uczta w dobrym wydaniu – Narcyz Klik, sekretarz Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia" w Biskupcu i jeden z głównych organizatorów wyścigu nie ma wątpliwości, że impreza się udała.
Organizatorów za zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom i kibicom oraz sprawne przeprowadzenie wyścigu chwaliły też władze regionalnego związku kolarskiego. W niedzielę 9 maja, czyli w dniu wyścigu wokół Jeziora Luterskiego dopisała także pogoda i kibice, którzy ustawili się w samych Lutrach, jak i na całej trasie. W wielkim ściganiu wzięło udział prawie 170 zawodników i zawodniczek z 22 zespołów amatorskich i zawodowych z Polski i Rosji. Nasz region reprezentowali kolarze klubów z Piecek, Bartoszyc, Barczewa, Biskupca, Ełku, Giżycka, Morąga, Lubawy, Mrągowa i Olsztyna. Były też silne ekipy z Torunia, Grudziądza, Białegostoku, Warszawy, Polkowic, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kartuz i drużyna Baltiki Kaliningrad z Rosji. Zawodom z zainteresowaniem przyglądali się, a później wręczali nagrody m.in. Urszula Pasłąwska, wicemarszałek województwa, Mirosław Pampuch, starosta olsztyński i Henryk Duda, wójt gminy Kolno. W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Początkujący - dziewczęta: Aleksandra Kaczmarczyk (LUKS Orlik Piecki)
Początkujący – chłopcy: Bartosz Wener (LKK Pomorscy TSB Barczewo)
Młodziczka: Magda Kudrawiec (LUKK PRIM Szylak Karmelek Ełk)
Młodzik: Michał Wasilewski (BKK Rant Bartoszyce)
Juniorka młodsza: Aleksandra Stańczak (LKK Warmia Biskupiec)
Junior młodszy: Szymon Rekita (LKK Warmia Biskupiec)
Kobiety Open: Marzena Wasiuk (LUKK PRIM Szylak Karmelek Ełk)
Junior: Arkadiusz Owsian (TKK Pacific SMS Toruń)
Elita mężczyźni: Jakub Szredziński (ALKS Stal Grudziądz)
Masters: Krzysztof Florczuk (LUKK PRIM Szylak Karmelek Ełk)
W klasyfikacji drużynowej wygrał LUKK Prim Ełk, przed LKK Warmia Biskupiec i TKK Pacific SMS Toruń. Starostwo Powiatowe w Olsztynie zapewniło wsparcie finansowe imprezie.  

Poniżej prezentujemy fotorelację z wyścigu autorstwa Dariusza Marchlewskiego z Biskupca
_

_

_

_

_

_

_

_