Wróbelki z Węgoja pofrunęły do młodych artystów

09.03.2016
W sobotę 5 marca 2016 r. do Zespołu Szkół w Węgoju licznie zjechali młodzi miłośnicy warmińskiej twórczości, a wszystko za sprawą 9. Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Regionalnej „Warmiński Wróbelek”. Od trzech lat w programie imprezy znajduje sie dodatkowa kategoria, czyli poezja regionalna. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z gmin Biskupiec i Barczewo. Oceniało ich jury w składzie: Barbara Wawrykiewicz – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Biskupcu, Iwona Janczara-Bloch – pracownica Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, Hanna Komsta – członkini zespołu regionalnego Węgojska Strużka. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Zespół Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej - CEL, a sponsorem nagród Powiat Olsztyński oraz szkoła w Węgoju.
Konkurs prowadziły nauczycielki Wanda Koza i Edyta Boczko. Wydarzenie zakończyło się wspólnym graniem i śpiewaniem pieśni regionalnych.

Laureaci KONKURSU PIOSENKI REGIONALNEJ:

Kategoria – dzieci najmłodsze (5-6-latkowie):
I miejsce – Amelia Heichel z przedszkola „Jacek i Agatka” w Biskupcu
II miejsce – Hanna Haras, Weronika Walczykowska, Barbara Brdek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr1, Przedszkola Samorządowego nr 5 „Piątka” w Biskupcu
II miejsce – Oliwia Romańska z Zespołu Placówek „Edukacja dla Przyszłości” w Lamkowie.

Kategoria – dzieci młodsze (klasy I-III SP):
I miejsce – Natalia Heichel ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Orła Białego w Biskupcu
II miejsce – Julia Kotwasińska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu
III miejsce – Maria Chałupa z Zespołu Placówek „Edukacja dla Przyszłości” w Lamkowie.

Wyróżnienia:
- Magdalena Balcer, Lena Siekierska, Arkadiusz Żabiński ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju
- Wiktoria Buturla, Dominika Bagińska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu

Kategoria – dzieci starsze (klasy IV-VI SP):
I miejsce – Zofia Chodup, Katarzyna Majewska, Aleksandra Kozikowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju
II miejsce – Dominika Wojszel, Julia Nisio, Anna Żukowska z Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek w Wipsowie
III miejsce – Michalina Sypniewska, Stanisław Mężykowski, Marika Kaczyńska, Mateusz Ziemiański, Michał Łosiak z Zespołu Szkół w Kobułtach

Wyróżnienia:
– Jolanta Romańska, Tadeusz Wrona z Zespołu Placówek „Edukacja dla Przyszłości” w Lamkowie
- Magdalena Kmieć, Maria Król ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Orła Białego w Biskupcu.

Kategoria – gimnazjum:
I miejsce – Kamila Jaśkiewicz z Gimnazjum nr1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu oraz Paulina Borzymowska z Zespołu Szkół w Czerwonce
II miejsce – Paulina Romańska z z Zespołu Placówek „Edukacja dla Przyszłości” w Lamkowie
III miejsce – Natalia Repschlager, Mateusz Ziemiański z Zespołu Szkół w Kobułtach

Wyróżnienie – Piotr Pantel, Julia Braulińska, Dominika Kożuszko, Tobiasz Wójcicki z Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek w Wipsowie

Laureaci KONKURSU POEZJI REGIONALNEJ:

Kategoria – dzieci najmłodsze (5-6-latkowie):
I miejsce – Amelia Zarzeka z Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” w Bredynkach

Kategoria – dzieci młodsze (klasy I-III SP)
I miejsce – Lidia Banaszek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach.

Kategoria – dzieci starsze (klasy IV-VI SP)
I miejsce - Magdalena Kmieć ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Orła Białego w Biskupcu i Kinga Mierzejek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach
II miejsce – Agata Szewczak ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju
III miejsce – Oliwia Olszewska z Zespołu Szkół w Kobułtach

- Lena Hałuszczak ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju
- Dominika Wojszel z Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek w Wipsowie.

Kategoria – gimnazjum:
I miejsce – Krzysztof Szkaradziński ze Społecznego Gimnazjum w Węgoju
II miejsce – Michał Łosiak z Zespołu Szkół w Kobułtach
III miejsce – Piotr Pantel z Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek w Wipsowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

- Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali uczniów do tegorocznego konkursu: Doroty Rojewskiej, Edyty Boczko, Danuty Dębek, Anny Bułakowskiej, Anety Ulążki, Marzeny Kowsz, Anny Mikołajczak, Lucyny Borzymowskiej, Brygidy Wiercińskiej, Alicji Leczyckiej, Jolanty Ponikowskiej, Marzeny Podolak, Elżbiety Jaszczak, Doroty Moroz, Joanny Dzikiej, Ryszarda Borzymowskiego, Marka Romanowskiego, a także do akompaniatorów: Teresy Kacperskiej, Aleksandra Jasiukiewicza, Piotra Sikory oraz Wincentego Żabińskiego. Dziękujemy nauczycielkom z Wegoja: Sylwii Zdunek oraz Annie Watros za wykonanie statuetek „ Wróbelków”, absolwentowi szkoły w Węgoju Zbigniewowi Szewczakowi za obsługę techniczną i wszystkim tym, którzy wsparli organizację i przebieg imprezy - mówi Edyta Boczko, zajmująca się organizacją tegorocznego konkursu.