WOŚP w powiecie olsztyńskim


Co roku do placówek medycznych w Polsce trafia sprzęt zakupiony ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pomocy Fundacji Jurka Owsiaka skorzystały już m.in. powiatowe szpitale w Biskupcu i Dobrym Mieście. 14 stycznia WOŚP zagra już po raz 26. Tym razem celem jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Zachęcamy do udziału!

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu pięciokrotnie otrzymał sprzęt WOŚP na łączną kwotę ponad 232 tys. zł. Wśród najbardziej kosztownych zakupów znalazły się napęd ortopedyczny na Bloku Operacyjnym, stanowisko do resuscytacji noworodków i urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych na Oddziale Pediatrii oraz kardiomonitory na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Ze wsparcia WOŚP korzysta też Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. W ciągu minionych dwóch lat sprzęt trafił do tutejszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego (m.in. łóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, podnośnik elektryczny, pompa infuzyjna, fotel kąpielowy, aparat EKG, wózek inwalidzki).

Sprzęt przekazany przez Fundacje WOŚP:

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierane środki na sprzęt dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG, czy pulsoksymetry.

Imprez, podczas których odbędą się zbiórki pieniędzy, nie zabraknie też w powiecie olsztyńskim. 12 sztabów jest odpowiedzialnych za organizację imprez, pracę wolontariuszy i prawidłowy przebieg zbiórek. Środki można tez przekazać on-line oraz wysyłając sms o treści SERCE na numer 75 565. Koszt wysłania wiadomości wynosi 5 zł netto (6,15 zł z VAT).

26. Finał WOŚP w powiecie olsztyńskim:

Barczewo (gra dla WOŚP 7, 13 i 14 stycznia!)

Biskupiec 14 stycznia

 

Dobre Miasto 14 stycznia

 

Dywity 14 stycznia

 

Olsztynek (gra dla WOŚP 12, 13, 14 stycznia)

 

Purda 14 stycznia

 

Stawiguda