Święto Gronit z Czerwonym Tulipanem


Stowarzyszenie „Garian" z Gronit oraz Rada Sołecka wsi Gronity zapraszają_ serdecznie na święto swojej miejscowości, które odbędzie się w sobotę 28 sierpnia. Impreza wystartuje o godz. 15. Gwiazdą wieczoru będzie olsztyński zespół Czerwony Tulipan.

Świeto Gronit organizujemy już po raz siódmy – mówi Józef Grzeszczuk, sołtys wsi Gronity. – Impreza weszła już na stałe do kalendarza. Co roku odwiedza są około pół tysiąca osób. Na podobną, a może nawet na ciut większą frekwencję liczymy także w tym roku.
W programie festynu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Odbędą się liczne gry i zabawy rekreacyjno-sportowe oraz organizowane już po raz czwarty biegi przełajowe o puchar wójta gminy Gietrzwałd. Po raz pierwszy w historii chętni będą mogli zagrać o puchar sołtysa Gronit w turnieju tenisa stołowego. O godz. 18.30 zespół M5 rozpocznie część artystyczno-rozrwykową imprezy. Z kolei o godz. 20 wystąpi główna gwiazda festynu, czyli uznany olsztyński zespół Czerwony Tulipan. Od godz. 21.30 do tańca porwie wszystkich zespół Aplauz. Impreza ma się zakończyć po północy.

_
Gwiazdą imprezy w Gronitach będzie zespół Czerwony Tulipan