Święto Chleba w Dobrym Mieście

02.09.2010

Miłośników takich specjałów własnej produkcji, jak chleb, miód, smalec, ogórki_ i kapusta kiszona, zapraszamy serdecznie na XIII edycję Święta Chleba, która odbędzie się w sobotę 4 września w Dobrym Mieście. Oryginalną imprezę dofinansowuje Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Impreza, która rozpocznie się o godz. 14 w Parku Przyjaciół Kultury przy ul. Zwycięstwa w Dobrym Mieście, ma na celu promowanie i kultywowanie idei czystości środowiska naturalnego, zdrowego trybu życia, walorów przyrodniczych i turystycznych gminy Dobre Miasto oraz wszelkiego rodzaju działalności o tematyce ekologicznej. W czasie „Święta Chleba" prezentowane są regionalne produkty oraz proekologiczne technologie. Adresatem tego wydarzenia jest nie tylko społeczność gminy Dobre Miasto i powiatu olsztyńskiego, ale całego województwa warmińsko-mazurskiego. Chcąc co roku promować region organizatorzy zapraszają na święto sołectwa z gminy Dobre Miasto, amatorów-twórców ludowych, gospodarstwa ekologiczne, przedsiębiorców i okolicznych producentów żywności. Festynowi towarzyszy również wystawa pieczywa dobromiejskich piekarni, kiermasze sztuki ludowej, występy zespołów ludowych. Każdego roku rozstrzygane są konkursy:
1. na specjały własnej produkcji - chleb, miód, smalec, ogórki, kapustę kiszoną,
2. na prezentację sołectw,
3. na prezentację ekologiczną szkół gminy Dobre Miasto.
Całość corocznie oprawiona jest muzycznie, a przestrzeń Parku Przyjaciół Kultury przy ul. Zwycięstwa, gdzie odbywa się impreza tętni życiem i muzyką do późnych, wieczornych godzin. Starostwo Powiatowe w Olsztynie dofinansowało imprezę, jako jedną z najważniejszych na terenie powiatu.