Wieczór szant i poezji


Krzysztof Malinowski, znany żeglarz i wokalista wystąpił w rodzinnym Biskupcu.

Wieczór autorski, który odbył się 28 lutego w hoteliku Atelier przyciągnął dużą widownię. Krzysztof Malinowski to były mieszkaniec Biskupca, pasjonat żeglowania, uznany i ceniony gitarzysta, wokalista i autor wielu przebojowych piosenek. Miłość do żeglarstwa i gitary sprawiła, że udało mu się połączyć te dwie pasje. Dzięki temu skomponował piosenki, które równie dobrze brzmią pod żaglami jak i na kameralnej estradzie. Był uczestnikiem wielu festiwali i koncertów piosenki żeglarskiej oraz bluesowej w USA, Kanadzie i Polsce. Jest twórcą i organizatorem festiwalu piosenki żeglarskiej „Zimowe Szantowanie” w Kanadzie. Po długim czasie spędzonym poza granicami Polski wrócił i od kilku lat jest mieszkańcem gminy Biskupiec. Spotkanie z Krzysztofem Malinowskim otworzył Walter Chełstowski, współtwórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prywatnie sąsiad śpiewającego żeglarza.

– Jak sama nazwa wskazuje, „Wieczór autorski” to okazja do przedstawienia swoich własnych, często bardzo intymnych i osobistych przemyśleń. To takie odkrywanie duszy przed publicznością, która bardzo często odbiera je jak swoje… Nawiązuje się wtedy specyficzna relacja między artystą a publicznością. Tak było na tym spotkaniu – komentował swój koncert artysta.

Obecny na wieczorze burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski dziękował wokaliście: – Cieszą takie powroty, tak jak cieszy dobra muzyka i przyjazna atmosfera panująca na tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu.