We Frączkach po raz siódmy „O Garniec Kłobuka”


Ponad 80 potraw, wypieków i przetworów oraz 10 stoisk sołeckich będą musieli ocenić jurorzy VII konkursu na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity ‘O Garniec Kłobuka”. Impreza, która odbędzie się w sobotę 14 września we Frączkach wspiera finansowo Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Miłośnicy dobrego, zdrowego i wyprodukowanego w tradycyjny sposób warmińskiego jedzenia i picia powinni pojawić się w sobotę 14 września o godz. 13 na posesji szkoły podstawowej we Frączkach w gminie Dywity. Właśnie tam odbędzie się już po raz siódmy Konkurs na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity ‘O Garniec Kłobuka”. Konkurs będzie się składać z dwóch etapów:
- produkt żywnościowy (konkurs indywidualny)
- stoisko sołeckie prezentujące dziedzictwo kulinarne poszczególnych wsi (konkurs sołecki).
Zgłoszeń, podobnie jak w ubiegłym roku, nie brakowało.
- Jurorzy będą mieli ciężkie zadanie, bo w konkursie indywidualnym do przetestowania będzie 80 potraw, wypieków, przetworów i napojów – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach. – Do konkursu sołeckiego zgłosiło się 10 sołectw z gminy. W tej kategorii oceniane będą: prezentacja kulinarna stoiska, ale zaplanowano take potyczki artystyczne i sprawnościowe.
Podobnie jak w latach ubiegłych Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspiera finansowo kulinarne wydarzenie w gminie Dywity.  

_