Warsztaty świąteczne w Szczęsnem


W dniu 17 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Szczęsnem odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci.

Główną atrakcją było przygotowywanie stroików świątecznych z gałązek jodłowych, świerkowych, sosnowych oraz szyszek, bombek i całej gamy ozdób świątecznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bałwanki, które zostały wykonane z białych skarpetek wypchanych watą i ozdobione przepięknymi cekinami. Wyglądały one jak ulepione ze śniegu. Najmłodszym do gustu przypadło dekorowanie specjalnymi pisakami cukrowymi ciastek, które upiekła jedna z mieszkanek naszego sołectwa. Dla dzieci przygotowano również  słodki poczęstunek, owoce oraz soki, dorośli mogli skorzystać z kącika z kawą i herbatą. Podczas przerwy w zajęciach nad dekoracjami świątecznymi dzieci miały możliwość wyładować nadmiar energii na sali gimnastycznej. Nie zapomniano także o nagrodach, które zostały przygotowane dla wszystkich uczestników warsztatów. Milusińscy otrzymali 16 piłek (do piłki nożnej  i siatkówki), dwa filmy „Epoka lodowcowa totalne uderzenie” i dwie bombonierki Milka.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się wspólną degustacją pizzy. Tym razem sześć wielkich przysmaków dostarczyła Pizzeria Gruby Benek. Wszyscy jedli, soki pili i za rok się umówili.

Imprezę zorganizował sołtys, wspólnie z Radą Sołecką, przy dużym zaangażowaniu wielu mieszkańców. Wydarzenie współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Purdzie.