Warsztaty Bożonarodzeniowe w starostwie


Magiczny czas zagościł w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, kiedy to 2 grudnia w miłej atmosferze odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe, w których udział wzięły rodziny zastępcze oraz wychowankowie domów dla dzieci z Powiatu Olsztyńskiego. W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób.

– Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami, za oknem pada śnieg, dookoła świecą się kolorowe światełka, dlatego postanowiliśmy wspólnie wykonać kartki bożonarodzeniowe oraz ozdoby świąteczne. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością, wielu z nas odkryło swoje talenty plastyczne i manualne, zaś dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Powstało wiele przepięknych kartek oraz ozdób choinkowych: ptaszków, bałwanków, aniołków, pajacyków i kolorowych łańcuchów, którymi udekorowaliśmy choinki – mówi Emilia Lejman, koordynator rodzinnej Pieczy Zastępczej.

W czasie warsztatów wszystkie dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym. W kategorii wiekowej 0-10 lat, tematem pracy był „Odjazdowy pojazd św. Mikołaja”. Ci nieco starsi zmierzyli się z komiksem zatytułowanym „Komiks – niezwykła świąteczna przygoda”. Najciekawsze prace zostały ocenione przez jury, a ich wykonawcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody m.in. bilety do Multikina w Olsztynie, zaproszenia do restauracji KFC, karty podarunkowe do drogerii i sklepu AGD, zaproszenia od Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie na spotkanie ze św. Mikołajem, które odbędzie się 14 stycznia 2018 r. w Olsztynie, a także zaproszenia na ferie zimowe ufundowane przez Katarzynę Grabińską – Prezes Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz Pracownię Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie.

Jednak największe poruszenie wśród dzieci wywarło pojawienie się wyjątkowego gościa. Dzieci wspólnie z animatorami Karuzeli Kultury, którzy prowadzili gry i zabawy taneczno-ruchowe, postanowili wyczarować św. Mikołaja, który po chwili pojawił się na sali z wielkim workiem, pełnym prezentów…! Worek był tak ciężki, że św. Mikołaj poprosił dzieci o pomoc. Następnie wszyscy mali i duzi, w rytmie wesołej melodii, porwali się razem ze świętym do tańca. Gdy muzyka ustała, św. Mikołaj usiadł na dużym, czerwonym fotelu obok kominka i kolorowej choinki, i zaczął wręczać dzieciom słodkie prezenty. Zapanowała radość, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Niestety, gdy św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, musiał ruszać dalej, więc wszyscy pomachali mu na pożegnanie z nadzieją, że wróci za rok.

Wszyscy poczuli magię i klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, dzięki św. Mikołajowi, prezentom, wspaniałej dekoracji, pachnącej choince, a przede wszystkim dzięki przyjaznej atmosferze z świąteczną muzyką tle. Ponadto w czasie warsztatów każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkościami i owocami podarowanymi przez Bank Żywności w Olsztynie.

Po tak mile spędzonym dniu, dzieci i ich opiekunowie wracali do domów zadowoleni, pełni wrażeń i w dobrych humorach.

Warsztaty Bożonarodzeniowe były kolorowe, słodkie i kreatywne dzięki pomocy wielu osób, w tym wolontariuszy oraz firm, które wsparły naszą imprezę nie tylko rzeczowo, ale pomogły w jej organizacji i przygotowaniach. Szczególne podziękowania PCPR składa Rodzinnemu Domowi Dziecka – Ewie i Januszowi Stodolnik, Joannie Stodolnik, jak również rodzinie zastępczej Annie i Jerzemu Kopeć.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie serdecznie dziękuje również:

Małgorzacie Chyziak – staroście Powiatu Olsztyńskiego, Annie Szulc, Bankowi Żywności w Olsztynie, Karuzeli Kultury – w szczególności Karolinie Grzegorzewskiej, OZGraf – Olsztyńskim Zakładom Graficznym, Przedsiębiorstwu Handlowemu Paxer w Olsztynie, Restauracji KFC Olsztyn, Restauracji McDonald’s Olsztyn, Kinu Multikino w Olsztynie, Kinu Helios w Olsztynie, P.P.H.U. Artex, Carrefour Olsztyn, British School w Olsztynie, Hurtowni KAJ w Olsztynie, Okręgowej Radzie Adwokackiej w Olsztynie, Katarzynie Grabińskiej – Prezes Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz wszystkim Osobom o dobrym sercu z Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmatw Olsztynie, Tomaszowi Szramko – Firmie EKOPLON, Michałowi Wysockiemu – Biofeed Sp. z o.o., Auto Land Polska S.A., Marcie i Mariuszowi Kieczmerskim, Annie Żebrowskiej, Milenie Lewandowskiej, Aleksandrze Grudzińskiej, Małgorzacie Macha, Waldemarowi Paszkiewicz, Karolinie Jagiełło, Edycie Niskiej, Małgorzacie Konstantynowicz, Izie Szostek, Joannie Kaliniewicz, Michałowi Zabłockiemu, Wiesławowi Sobotce, Magdzie Mazur-Kuśnirek, Ewie Szramko oraz Teresie Szumkun.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia: