Warmia obroniona, PIRS zwycięski!

21.10.2013
Bokserzy UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego zwyciężyli 13:5 w pokazowym turnieju „Bitwa o Warmię”. Zawody rozegrane w  niedzielę 20 października w sali sportowej OSiR w Olsztynie oglądało 300 widzów. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wsparło finansowo bokserskie wydarzenie.

_

Boks w Olsztynie i powiecie olsztyńskim ma się coraz lepiej – taki wniosek można wysnuć po trzeciej edycji turnieju bokserskiego „Bitwa o Warmię”. Kameralna sala sportowa OSiR wypełniona po brzegi, w ringu walki stojące na dobrym poziomie, obecność na turnieju w roli sędziego i gościa honorowego, Pawła Skrzecza, legendy polskiego boksu tylko potwierdzają pozytywną ocenę zawodów. I co ważne, Warmia została obroniona, a utalentowani pięściarze Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego pokonali „resztę świata” stosunkiem punktów 13 do 5! Organizatorzy turnieju przygotowali 10 walk w kategoriach kadet, junior i senior. Niestety, nie odbyła się walka kobieca z udziałem Natalii Konopelskiej z PIRS Olsztyn, bowiem jej przeciwniczka zachorowała i nie dojechała do Olsztyna. Choroba wyeliminowała też z turnieju reprezentanta PIRS w kategorii wagowej junior 57 kg. W tej sytuacji w tej kategorii na ringu na przeciw siebie stanęli Hubert Żelepień (Niedźwiedź Kętrzyn) i Mateusz Owczarek (Tygrys Elbląg). Wygrał Żelepień, ale wynik tej walki nie został zaliczony do końcowego rezultatu turnieju.

_

W poszczególnych pojedynkach, zaliczonych do końcowego rezultatu turnieju, zmierzyli się (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

kategoria kadet:
- waga 52 kg: Adam Motacki (Victoria Ostrołęka) - Daniel Daniszewski (PIRS Olsztyn)
- waga 64 kg: Rafał Tuchewicz (PIRS Olsztyn) - Kacper Waszkiewicz (Victoria Ostrołęka)
- waga +80 kg: Beniamin Maliński (PIRS Olsztyn) - Artur Kulewicz (Zatoka Braniewo)

kategoria junior:
- waga 64 kg: Adrian Wiśniewski (PIRS Olsztyn) - Damian Smukowski (Budowlani Płońsk) - remis
- waga 64 kg: Kamil Tuchewicz (PIRS Olsztyn) - Marek Zębala (Czarni Regimin)
- waga 69 kg: Łukasz Zyśka (PIRS Olsztyn) - Kamil Sawicki (Tygrys Elbląg)
- waga 81 kg: Emil Witkowski (Budowlani Płońsk) - Wiktor Żochowski (PIRS Olsztyn)

kategoria senior:

- waga 69 kg: Tomasz Gryckiewicz (PIRS Olsztyn) - Karol Baranowski (Gwardia Szczytno)
- waga 81 kg: Arkadiusz Wasilewski (PIRS Olsztyn) - Adrian Antosiak (Gwardia Szczytno).