Warmia biegała

13 czerwca w Wichrowie mieszkańcy naszego regionu oraz goście mieli okazję rywalizować podczas imprezy sportowej „Biegiem po Wichrowskich Lasach”. W ramach zmagań odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, marsz Nordic Walking na dystansie ok. 10 km, natomiast głównym punktem programu był bieg na 10 km.

Po raz czwarty, w samym sercu Wichrowskich Lasów na Warmii, zawodnicy mieli okazję zmierzyć się ze swoimi słabościami na trasie urozmaiconej pod względem podłoża i ukształtowania terenu. Uczestnicy zawodów pokonując dwie pięciokilometrowe pętle, mieli okazję zapoznać się z pięknem i zróżnicowaniem terenów leśnych okalających start i metę. Trasa została poprowadzona w sposób atrakcyjny również dla kibiców, gdyż zawodnicy w połowie pętli przebiegali obok linii mety, gdzie do walki zagrzewał ich doping obserwatorów zmagań.

Zwycięzcą biegu, jak również całego cyklu Grand Prix Warmii, został Dawid Worobiec z Olsztyna.

Impreza byłą również okazją do świętowania 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. W związku z tym, w biegu głównym na 10 km wystartowało 70 leśników, którym nagrody wręczyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo Andrzej Reguła i Z-ca Burmistrza Dobrego Miasta Beata Harań oraz Dyrektror RDLP
w Olsztynie Małgorzata Błyskun.

Organizator - Nadleśnictwo Wichrowo oraz współorganizatorzy: Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście, Stowarzyszenie Przyrodnicze „Zielona Warmia” oraz OSiR w Dobrym Mieście, przy wsparciu sponsorów zapewnili uczestnikom sprawną organizację imprezy i atrakcyjne nagrody. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez PSOUU Koło
w Dobrym Mieście.

W ramach cyklu GPX odbyły się 4 biegi na dystansie 10 km:

- Lidzbark Warmiński - 17 maja 2015 r. - XI Lidzbarski Bieg Uliczny - ukończyło 113 biegaczy, w tym 17 kobiet

- Olsztyn - 31 maja 2015 r. - Olsztyn Biega - ukończyło 256 biegaczy, w tym 60 kobiet

- Kudypy - 6 czerwca 2015 r. - Wolność jest w naturze – Kudypy 2015 - ukończyło 99 biegaczy, w tym 15 kobiet,

- Wichrowo k. Dobrego Miasta - 13 czerwca 2015 r. - IV Biegiem po Wichrowskich Lasach – ukończyło 172 biegaczy, w tym 35 kobiet i, co godne podkreślenia, 65 leśników.

We wszystkich biegach udział wzięło 640 zawodników, w tym 127 pań. Wszyscy biegacze (nie licząc rozgrzewek) przebiegli w sumie 6400 km.

W całym cyklu GPX zostało sklasyfikowanych, (czyli dobiegło do mety we wszystkich