WAMA Film Festiwal w Dobrym Mieście

Zapraszamy na WAMA Film Festival 5 października, godz. 17:00 w kinie Przyjaźń w Dobrym Mieście przy ul. Olsztyńskiej 2. 5. edycja imprezy odbywa się pod hasłem "Godność". – W dzisiejszym świecie wszystko ma albo godność, albo cenę – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu. – Godność przewyższa jednak każdą cenę. Nie można wymagać godności bez poszanowania cudzych wartości. Od zdeptanej godności może zacząć się wojna, dzięki szacunkowi może trwać pokój. W kontekście wielokulturowości godność, jako kwintesencja humanizmu, jest hasłem podstawowym, które o współistnieniu kultur i narodów decyduje w najwyższym stopniu.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00 - 17:00.

Nic nowego pod słońcem
Michał mieszka na wsi i pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca
do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Każdy poza tym, w którym do Michała ma przyjechać poznana przez internet dziewczyna.
Reżyseria Damian Kocur, prod. Polska (czas: 25 min.)

60 kilo niczego
Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać
w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.
Reżyseria Piotr Domalewski, prod. Polska (czas: 27 min.)

Najpiękniejsze Fajerwerki Ever
Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy
w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.
Reżyseria Aleksandra Terpińska, prod. Polska (czas: 28 min.)

Niemiłość
Jeden z najgłośniejszych filmów ostatniego festiwalu
w Cannes, uhonorowany tam ostatecznie Nagrodą Jury. Historia Borysa i Żeni, pary bogatych czterdziestolatków, która przygotowuje się do nieuniknionego rozwodu. Za-jęci sobą bohaterowie nie zwracają uwagi na syna dwunastoletniego Aloszę. Pewnego dnia chłopiec znika, a rodzice rozpoczynają jego szeroko zakrojone poszuki-wania. Śledzenie poczynio-nych przez rodziców wysiłków stanowi dla reżysera Andrieja Zwiagincewa („Powrót”, „Elena”) pretekst do stwo-rzenia głęboko krytycznego obrazu dzisiejszej Rosji.
Reżyseria Andriej Zwiagincew, prod. Belgia, Francja, Niemcy, Rosja (czas: 2:07)