W krainie Andersena...


„To była prawdziwa uczta!” Tak II Powiatowy Przegląd Teatrzyków Kukiełkowych w Żardenikach podsumowują jego uczestnicy. W imprezie pod hasłem „Magia Teatru – W Krainie Baśni Andersena” wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych w Jezioranach, Radostowie oraz Franknowie. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Jego wychowankowie wspaniale wcielili się w rolę gospodarzy, a dzięki ich brawom i owacjom, gości opuściła trema.

Jury po długich obradach ogłosiło werdykt, którego chyba  nikt się nie spodziewał. – Każdy zasłużył ex aequo na 1 miejsce. SP Radostowo za to, że najlepiej przeniosła nas w magię baśni Andersena, SP Franknowo za niezwykle starannie i pomysłowo wykonane kukiełki, a SP Jeziorany za najlepsze wykorzystanie przestrzeni scenicznej – opowiada Anna Chyzyńska, dyrektor SOSW w Żardenikach. – W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas panowie Bartosz Gołębiowski – dziennikarz TVP Olsztyn oraz Artur Zyskowski – projektant mody, który jest przyjacielem naszego Ośrodka.

II Powiatowy Przegląd Teatrzyków Kukiełkowych mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Olsztyńskiego w kwocie 3500 zł. Koordynatorki projektu Bożena Zięba i Renata Nowakowska już mają nowe pomysły do zrealizowania podczas kolejnego przeglądu w Ośrodku w Żardenikach.