V Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości

10.11.2016

Starosta Olsztyński serdecznie zaprasza na  V Powiatową Wigilię Święta Niepodległości, która odbędzie się 10 listopada 2016 r. przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy placu Bema 5.

Ideą Powiatowej Wigilii Święta Niepodległości jest radosne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę wolności, bez tradycyjnej atmosfery powagi i martyrologii. Co roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Olsztynie w biało-czerwonej iluminacji gromadzą się mieszkańcy miasta i powiatu, by wspólnie śpiewać popularne pieśni patriotyczne.

Impreza rozpocznie się o godz. 15:30 w holu urzędu rodzinnymi warsztatami robienia kotylionów. O godz. 17:00 zapraszamy na parking przed budynkiem starostwa, gdzie - jak co roku - odbędzie się główna część imprezy. W programie: występy werblistów z grupy Warmia Rhythm Team, Chóru Warmii i Mazur z Gietrzwałdu, Zespołu Wokalnego "Cantemus" z Dywit oraz solistów - laureatów patriotycznych konkursów muzycznych. Nie zabraknie też muzycznej niespodzianki.
Wśród atrakcji towarzyszących imprezie są: obóz wojskowy i szpital polowy grupy rekonstruktorów historycznych, musztra dla dzieci, replika broni z czasów I wojny światowej, partyzancki duet mandolinowo-akordeonowy z Węgoja oraz śpiewniki, kotyliony i gorąca herbata z cytryną dla uczestników imprezy.

Patronami medialnymi imprezy są: Gazeta Olsztyńska, Gazeta Warmińska, olsztyn24.pl

_DSC1629  _DSC1777  _DSC1853_DSC1908  _DSC1920