V Piknik Jeździecki w Smolajnach

20 maja 2017 roku na terenie parkuru w Smolajnach odbyła się cykliczna impreza konna – Piknik Jeździecki , który został zorganizowany po raz piaty przez JUKS „ Galop” przy ZSR.

Jeźdźcy rywalizowali w trzech konkursach skoków przez przeszkody: mini LL, LL i L. Zawodnicy reprezentowali najbliższe kluby jeździeckie z regionu. Oprócz jeźdźców niezrzeszonych, gościliśmy amazonki ze Stajni u Doktorka, Stajni Dągi, Folwarku Knopin, Polish Pony Club, Stajnia Popisowo. Gospodarzy reprezentowały zawodniczki z JUKS „Galop”. W zawodach łącznie wzięło udział 30 koni.

W konkurencji skokowej w klasie mini LL z trafieniem w normę czasu na podium znalazły się wyłącznie reprezentantki Stajni u Doktorka.

I miejsce Julia Babiej na koniu Jolinar – Stajnia u Doktorka

II miejsce Julia Kwiatkowska na Kameliowej Damie – Stajnia u Doktorka

III miejsce Daria Sulich na Muminie – Stajnia u Doktorka

Drugi konkurs, do którego zgłosiła się największa liczba zawodników, to LL z trafieniem w normę czasu. Tutaj zdecydowanie triumfowały zawodniczki ze stajni Dągi.

I miejsce zajęła Katarzyna Balukiewicz na klaczy Grecja – Stajnia Dągi

II miejsce Matylda Jońca na koniu Juranda – Stajnia Dągi

III miejsce – przesympatyczna Julia Parda na Fionie – Polish Pony Club

Trzeci konkurs L – najbardziej widowiskowy był na czas. Niemal bezkonkurencyjna, bijąc własne czasy okazała się Gabriela Popis, która na koniu Ready To Fly zajęła I miejsce. II wywalczyła Anna Kopacz na klaczy Puenta reprezentująca gospodarzy, a III Gabriela Popis na swoim drugim rumaku Chavias.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, przedstawiciel W-M Izby Rolniczej w Olsztynie Antonii Nikiel , przewodniczący Rady Rodziców ZSR w Smolajnach Krzysztof Olewiński oraz dyrektor szkoły Joanna Maziuk.

Sędzią zawodów była Wioletta Nebo, której asystowała Ewa Załęska. Fundatorami pucharów i nagród byli : Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Urząd Miasta i Gminy Dobre Miasto, Warmińsko – Mazurska Izba Rolnicza, Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Uniwersytet Czterech Łap Wioletta Nebo, firma Rozetta, Przedsiębiorstwo Agrokompleks Milena Giers Dobre Miasto i Eko-Piekarnia Wydminy Paweł Krawiec.