Utrudnienia przy rondzie w Bartągu


Od wtorku 20 listopada do czwartku 22 listopada potrwają utrudnienia dla ruchu przy wybudowanym rondzie w Bartągu. Wykonawca będzie układał asfalt na wlotach na rondo, czego nie udało się zrobić wcześniej z powodu awarii w wytwórni mas bitumicznych. Rondo będzie przejezdne, ale ruchem będą kierować sygnaliści.

Drugie podejście do układania ostatniej warstwy asfaltu na rondzie w Bartągu powinno być ostatnim. Za pierwszym razem wykonawca inwestycji, czyli olsztyński PRIB miał pecha. PRIB zdążył ułożyć asfalt na samym rondzie, ale awaria w wytwórni mas bitumicznych spowodowała, że masa nie trafiła na wjazdy na rondo. Od wtorku 20 listopada do czwartku 22 listopada praca będzie kontynuowana, co wiąże się z utrudnieniami dla kierowców.
- Wykonawca będzie układał asfalt na wlotach, ale na szczęście rondo nie będzie musiało być zamykane – mówi Jarosław Krzemieniowski, kierownik referatu technicznego Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. – Wjazd na rondo będzie zwężony, a ruchem będą kierować sygnaliści. Utrudnienia z tym związane nie powinny być dokuczliwe dla użytkowników drogi.
Jednocześnie wykonawca zapewnił że do końca listopada cała inwestycja będzie gotowa. A już od 1 grudnia na rondzie w Bartągu zawracać będą większe autobusy MPK nowej linii nr 36 na trasie Bartąg (rondo)-Osiedle Zacisze-centrum-Track.   
Budowa trzywlotowego ronda w Bartągu (wlot na most do Bartąga, wlot na Bartążek i wlot w kierunku osiedla Zacisze) to inwestycja, którą zainicjowało Starostwo Powiatowe w Olsztynie.
- Partnerami inwestycji są gmina Stawiguda i Olsztyn – mówi starosta Mirosław Pampuch. -  
Dzięki budowie ronda poprawi się dostępność komunikacyjna Bartąga, osiedla Zacisze i innych osiedli powstających na granicy Olsztyna i gminy Stawiguda.
Inwestycja dzięki, której do osiedla Zacisze i do Bartąga dojadą duże autobusy komunikacji miejskiej będzie gotowa do końca listopada. Całość inwestycji opiewa na kwotę 1,63 mln zł. Aż 70 procent tej kwoty wyłoży Unia Europejska, a resztę sfinansują w trzech równych częściach Powiat Olsztyński, miasto Olsztyn i gmina Stawiguda