Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

11 marca 2016 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Gietrzwałd odbyło się uroczyste spotkani wójta gminy Gietrzwałd - Marcina Sieczkowskiego z sołtysami.
Podczas spotkania wójt złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji Dnia Sołtysa. W sposób specjalny wyróżniono dwie Panie, które pełnią swoje funkcje nieprzerwanie od ponad 10 lat. Są to Elżbieta Krystkiewicz z sołectwa Guzowy Piec i Jadwiga Śmiecińska z sołectwa Śródka. Ponadto sołtys Tomaryn, Bernadeta Mielnik otrzymała list gratulacyjny z okazji zajęcia wysokiego piątego miejsca w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej "Super Sołtys 2016". W konkursie brało udział kilkudziesięciu sołtysów z powiatu olsztyńskiego.
W zebraniu udział wziął także Józef Greifenberg, skarbnik, który po 43 latach pracy, z końcem marca odchodzi na emeryturę. Otrzymał on od wszystkich sołtysów z gminy pamiątkowy dyplom i kwiaty w podziękowaniu za dotychczasową współpracę.
Spotkanie było też okazją do przekazania istotnych informacji od pracowników urzędu dotyczących finansów, obrony cywilnej, utrzymania dróg, funduszu sołeckiego oraz promocji i rozwoju gospodarczego.