Unijny milion na budowę ulicy w Stawigudzie


Dobra wiadomość dla mieszkańców i przedsiębiorców ze Stawigudy. Zarząd_ województwa przyznał gminie milion złotych unijnych środków na budowę ulicy Jarzębinowej. – To dla nas bardzo ważna inwestycja – mówi wójt Stawigudy, który dodaje, że przy Jarzębinowej powstaje coraz więcej firm i przedsiębiorstw.

Pieniądze na inwestycję drogową w Stawigudzie pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Gmina Stawiguda starała się o pieniądze na drogę w zeszłorocznym konkursie z poddziałania 5.2.1 Infrastruktura drogowa warunkująca rozwój lokalny. Dofinansowanie przyznano 24 projektom, ale na liście zabrakło wówczas drogi w Stawigudzie. Po przetargach powstały jednak oszczędności i zarząd województwa mógł przydzielić pieniądze Stawigudzie i trzem innym jednostkom samorządu terytorialnego.
- To dla nas bardzo ważna inwestycja – cieszy się Teodozy Marcinkiewicz, wójt Stawigudy. – Od podstaw powstanie ponad 700 metrów nowej i równej drogi oraz chodniki i oświetlenie. Ulica Jarzębinowa jest ważna, bo mieści się przy niej wiele przedsiębiorstw i wciąż powstają nowe firmy, a co za tym idzie także nowe miejsca pracy.