Umowa na wykonanie drogi Dobre Miasto-Knopin podpisana

Starosta Mirosław Pampuch, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej Krystyna Plocek oraz Jacek Pasik z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim podpisali 31 marca w Starostwie Powiatowym umowę na realizację przebudowy drogi z Dobrego Miasta do Knopina.

_

- Prace rozpoczynamy w połowie kwietnia i potrwają do końca września, ale postaramy się wykonać inwestycję jeszcze szybciej - zapowiadał w starostwie Jacek Pasik z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim.
Inwestycja obejmuje modernizację nawierzchni na odcinku ok. 3 km. Nowa droga uzyska szerokość 5 metrów i nową nawierzchnię, a w Knopinie wybudowany zostanie chodnik. Dodatkowo przy drodze powstanie też dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Sfinansuje ją gmina Dobre Miasto.
- Przebudowa drogi będzie kosztować około 2,4 mln zł, a to jest suma o równe 2 mln zł niższa niż zakładał kosztorys inwestorski - mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. - Z nowej drogi ucieszą się nie tylko mieszkańcy obu miejscowości, ale również turyści i inwestorzy. Droga z Dobrego Miasta do Knopina, która prowadzi do jeziora Limajno, jest strategiczną z punktu widzenia rozwoju powiatu.
Inwestycja jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury 2007-13". Dofinansowanie unijne wynosi 70 proc. Pozostałą część inwestycji sfinansują w równych częściach Powiat Olsztyński i gmina Dobre Miasto. Zaoszczędzone w przetargu pieniądze władze Powiatu zamierzają przeznaczyć na modernizację innych dróg powiatowych.