Udane starty bokserów z powiatu

19.05.2010

Coraz lepiej na krajowych ringach radzą sobie bokserzy Uczniowskiego Klubu_ Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego. Młodzieżowcy i seniorzy znakomicie zaprezentowali się na Grand Prix w Białymstoku i ogólnopolskim turnieju bokserskim w Regiminie.

Na prestiżowych zawodach Grand Prix w Białymstoku wystąpił tylko jeden zawodnik UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego - Arkadiusz Wasilewski.
- Wychodzimy z założenia, że od ilości ważniejsza jest jakość - mówi Jacek Smoliński, prezes UKSW PIRS.
I rzeczywiście zawodnik powiatu potwierdził na zawodach słowa swojego prezesa i trenera, odnosząc spory sukces. W kategorii seniorów w wadze 75 kg Arkadiusz Wasilewski zajął trzecie miejsce, co jest dobrym wynikiem w silnie obsadzonej kategorii. Tydzień później, w weekend 15-16 maja na II ogólnopolski turniej bokserski o puchar wójta gminy Regimin wyruszyło czterech zawodników PIRS.
- W tych zawodach wzięło udział 62 zawodników z 10 klubów - mówi Jacek Smoliński.
Na ringu wystąpili m.in. bokserzy z Radomia, Szczytna, Regimina, Płońska, Ostrołęki czy Warszawy. Na czterech wystawionych zawodników trzech wygrało swoje walki: młodzik Tuchewicz Rafał w kategorii wagowej 41 kg wygrał z Krystianem Bafeltowskim z Bud-Inżyniernia Płońsk, kated Tuchewicz Kamil w kat wagowej 57 kg wygrał z Jackiem Batorem z Zamłynia Radom przez RSC w pierwszej rundzie, senior Arkadiusz Wasilewski w kat wagowej 75 kg wygrał z Damianem Rybakiem z Radomiaka Radom, a senior Drozdowski Tomasz w kat wagowej +91 kg przegrał po wyrównanym pojedynku z Łukaszem Bieńkowskim z Czarnych Regimin. Gratulujemy bokserom z powiatu i życzymy im kolejnych sukcesów.

Na zdjęciu od lewej: Tuchewicz Rafał, Smoliński Jacek - trener, Tuchewicz Kamil, Wasilewski Arkadiusz, Drozdowski Tomasz