Uczennice z powiatu ze stypendiami Ministra Edukacji

05.12.2011

Doskonałe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i sukcesy sportowe - takimi osiągnięciami mogą pochwalić się dwie stypendystki Ministra Edukacji Narodowej z powiatu olsztyńskiego. Sukces Moniki Kopińskiej z Zespołu Szkół w Biskupcu i Izabeli Mazur z Katolickiego LO w Biskupcu jest tym większy, że stypendia MEN zdobyło tylko pięciu uczniów z regionu.

Stypendia wręczała jeszcze minister Katarzyna Hall

O tym jak prestiżową sprawą jest zdobycie stypendium Ministra Edukacji Narodowej świadczą dane statystyczne. W roku szkolnym 2010/2011 do Ministerstwa Edukacji Narodowej nadesłano 1489 wniosków kandydatów do stypendium ministra. Ostatecznie stypendium otrzymało 320 uczniów z całej Polski, w tym tylko pięć osób z województwa warmińsko-mazurskiego. Dwie z nich to uczennice szkół z powiatu olsztyńskiego. Pierwszą z wyróżnionych jest Monika Kopińska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół w Biskupcu, a kolejną Izabela Mazur z Katolickiego LO również w Biskupcu.
- Nie przypominam sobie, żeby nasi uczniowie byli w przeszłości stypendystami MEN - mówi Krzysztof Karmazyn, dyrektor ZS w Biskupcu. - To stypendium bardzo trudno otrzymać, trzeba spełnić wiele kryteriów.
Stypendyści to laureaci olimpiad ogólnopolskich i międzynarodowych, zwycięzcy konkursów i turniejów sportowych oraz uczniowie osiągający nieprzeciętne wyniki. Monika Kopińska należy do wybitnych uczennic z dużymi osiągnięciami. To medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie, wzorowa uczennica, przewodnicząca Samorządu Szkolnego i osoba, która ma doskonałe świadectwo.
- Podziwiam jej umiejętność znajdowania czasu na wszystkie zajęcia i pasje - podkreśla Krzysztof Karmazyn. - Monika łączy dobrą naukę z wzorowym zachowaniem i sukcesami sportowymi. To ewenement, bo sportowcom zazwyczaj ciężko godzić treningi z nauką i dobrymi ocenami.
Zarówno Monika, jak i Izabela miały okazję odebrać stypendium osobiście z rąk Ministra Edukacji w czasie uroczystości w Warszawie.

Dwie stypendystki MEN z Biskupca. Od lewej Izabela Mazur i Monika Kopińska