Uczennica z Olsztynka w gronie najlepszych

16.01.2012

Różniczkowanie, silnia, czy logarytmy nie stanowią dla niej problemu. Paulina_ Anna Milewska, uczennica Zespołu Szkół w Olsztynku została stypendystką projektu  dla najzdolniejszej młodzieży regionu. Teraz czeka ją m.in. współpraca z wyższymi uczelniami oraz Indywidualny Program Edukacyjny.

Spore osiągnięcie Pauliny Anny Milewskiej z Zespołu Szkół w Olsztynku, która znalazła się w gronie najzdolniejszej młodzieży w naszym województwie.
- To ogromna radość dla szkoły i nauczyciela prowadzącego ucznia, który uczestniczy w projekcie systemowym pt. „Program stypendialny, szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur" - mówi Ewa Orłowska, dyrektor ZS w Olsztynku.
Projekt stypendialny jest realizowany przez Samorząd Województwa i ma on na celu pomagać uzdolnionej młodzieży z naszego regionu. Pomoc ta stwarza także możliwość skupienia się na nauce i realizacji postawionych sobie celów, w tym rozwijanie pasji. Paulina realizując projekt zdobędzie wiedzę z zakresu analizy matematycznej (ponad podstawę programową), nawiąże współpracę z ośrodkami akademickimi (Politechnika Gdańska), a także zakupi komputer z oprogramowaniem potrzebnym do pracy. Paulina ma również swojego opiekuna, który pomaga jej realizować opracowany wcześniej Indywidualny Program Edukacyjny. Opiekunem jest nauczyciel matematyki, Beata Bukowska.