Uczeń z Dobrego Miasta wicemistrzem Europy w karate!

20.12.2011

Sukces Marcina Jasiukiewicza, ucznia III klasy powiatowego Liceum_ Ogólnokształcącego w Dobrym Mieście, który zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Juniorów w Karate Kyokushin. Wicemistrzynią Europy została także młodsza siostra Marcina - Justyna. Gratulujemy!

Mistrzostwa Europy Juniorów w Karate Kyokushin odbyły się w Warszawie. Na matach rywalizowało ogółem 140 zawodników. Reprezentanci Warmii i Mazur wywalczyli w sumie cztery medale. Aż dwa z nich padły łupem rodzeństwa Jasiukiewiczów z Dobrego Miasta. Marcin Jasiukiewicz, który na co dzień uczęszcza do powiatowego LO w Dobrym Mieście startował w kategorii wagowej do 75 kg w gronie zawodników do 17 lat.
- Marcin w pięknym stylu doszedł do finału, pokonując wyżej klasyfikowanych zawodników - mówi Alina Ślimak, dyrektor LO w Dobrym Mieście. - Dopiero w walce o złoto uległ po zaciętym pojedynku Przemysławowi Buczkowi z Mazowieckiego Klubu Karate. Srebro mistrzostw Europy to wielki sukces Marcina.
W ślady brata poszła też o dwa lata młodsza siostra Justyna, która również wywalczyła srebrny krążek w kategorii do 50 kg do 15 lat. Zarówno Marcin, jak i Justyna trenują w Dobromiejskim Klubie Kyokushin. Marcin jest wychowankiem sensei Mirosława Litwina.