Tydzień kiermaszów wielkanocnych w starostwie

11.04.2011

Oryginalne misy z gliny, biżuteria z filcu, stroiki świąteczne - to tylko niewielki_ ułamek własnoręcznie wykonanych ozdób, jakie będzie można kupić w holu starostwa od poniedziałku do piątku. Na kiermaszach wielkanocnych swoje wyroby pokażą podopieczni placówek z Grazym, Jezioran, Olsztynka i Żardenik.

Pierwszy z kiermaszów rozpoczął się już w poniedziałek 11 kwietnia około godz. 9. Ze swoimi oryginalnymi wyrobami wystawili się mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Grazymach. Wśród przykuwających wzrok ozdób można było dostrzec cuda i cudeńka z gliny, papieru, bibuły, szkła i drewna. Na pracowników i interesantów starostwa czekały m.in. ozdobne naczynia ceramiczne, misy, dzbany, ładne wielkanocne stroiki z kurczaczkami i zającami, świeczniki, malowane jaja, pierścionki, wisiorki, korale, czy nawet lustra.
- To co tutaj widać, to efekt kilkumiesięcznej pracy mieszkańców naszego Domu - wyjaśnia Anna Kajko, kierownik działu terapii zajęciowej w DPS w Grazymach. - W wykonywaniu ozdób brało udział około 20 osób. Wyroby powstały w pracowni plastycznej, ceramicznej i politechnicznej.
Jednym z mieszkańców, którego prace można było kupić był Tadeusz Lewandowski.
- Specjalizuję się głównie w ażurowych rzeczach - mówi Tadeusz Lewandowski. - Staramy się realizować własne pomysły, a także rzeczy, które gdzieś podpatrzymy i nas zainspirują.
Kiermasze wielkanocne będą trwały w holu olsztyńskiego starostwa (przy Biurze Obsługi Interesanta na parterze) przez cały tydzień od 11 do 15 kwietnia. W poniedziałek i wtorek (11 i 12 kwietnia) w godz. od 9 do 14 wystawiać się będą mieszkańcy DPS w Grazymach. W środę 13 kwietnia w godz. od 10 do 12.30 na kiermasz zapraszają podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach. W czwartek 14 kwietnia w godz. od 11 do 14 efekt swojej pracy pokażą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Olsztynku. A w piątek 15 kwietnia w godz. od 10 do 15 w starostwie wystawi się Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Jezioranach. W imieniu podopiecznych wszystkich placówek serdecznie zapraszamy na kiermasze! Warto mieć w domu oryginalne ozdoby, które zostały wykonane własnoręcznie, z dużym sercem i emocjami.