Turniej tańca nowoczesnego w Stawigudzie


Dancehall, hip-hop, taniec współczesny – to tylko niektóre style tańca jakie zaprezentują uczestnicy II Wojewódzkiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „Warmia Power”, który odbędzie się w sobotę 10 listopada w hali sportowej przy miejscowym gimnazjum. Ogółem na parkiecie pokaże się 200 tancerzy!

_

Gminny Ośrodek Kultury i Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie zapraszają w sobotę 10 listopada do hali sportowej przy gimnazjum w Stawigudzie na drugą edycję turnieju tańca nowoczesnego "WARMIA POWER" Stawiguda 2012. Idea zorganizowania tego typu przedsięwzięcia zrodziła się kilka lat temu, jednak dopiero w ubiegłym roku udało się doprowadzić pomysł do realizacji.
- Ilość zgłoszonych wykonawców, niesamowita atmosfera i wysoki poziom sprawiły, że turniej wszedł na stałe do kalendarza imprez GOK Stawiguda i będzie się odbywał tradycyjnie w listopadzie – mówi Witold Lubowiecki, dyrektor GOK w Stawigudzie.
Na propozycję GOK Stawiguda odpowiedziało w tym roku kilkanaście zespołów z całego województwa. W turniejowej rywalizacji będą walczyć  w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 16-20 lat. Regulamin dopuszcza następujące style tańca: jazz, funky, disco dance, dancehall, pop, taniec współczesny. Ponadto zaplanowano turniej solistów w w kategorii 12-15 lat w stylach hip- hop i dancehall i kategorii do 11 lat w stylu disco dance. Ogółem zobaczymy około 200 tancerzy. Hala sportowa w Stawigudzie jest wymarzonym miejscem do przeprowadzenia tego typu zawodów – bardzo dobre podłoże chwalone przez wielu sportowców, miejsca na widowni dla około 400 osób.
- Dlatego liczymy na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców naszej gminy jak i z innych miejscowości – mówi Witold Lubowiecki. – Zapraszamy do udziału w uczcie dla koneserów tej formy tańca, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju.
Turniej tak jak odbywający się na tej samej sali majowy przegląd chórów i zespołów śpiewaczych „Kurlantka” został już pozytywnie przyjęty i mamy nadzieję, że wpisze się na trwałe do kalendarza najważniejszych imprez w województwie. Turniej rozpocznie się o godz. 12. Wstęp wolny.

_