Orszak Trzech Króli

Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Dobrym Mieście wraz ze szkołami, stowarzyszeniami i parafiami 6 stycznia zorganizowało Orszak Trzech Króli. Najpierw odbyły się plenerowe jasełka, w ramach których mędrcy ze wschodu wyruszyli za Betlejemską Gwiazdą do stajenki, by oddać pokłon Jezusowi. W szopce bożonarodzeniowej można było oglądać żywe zwierzęta: lamę, owce kameruńskie, oślicę, kozy burskie. Nieodzownym elementem Orszaku było wspólne śpiewanie kolęd przez mieszkańców, którzy szli za jadącymi na koniach Trzema Królami ubranymi w barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Tego dnia każdy otrzymał koronę - w ten sposób mieszkańcy z biernych widzów stali się aktywnymi uczestnikami wydarzenia. Podczas wydarzenia przedstawione zostały sceny ilustrujące sceny biblijne towarzyszące Narodzeniu Pańskiemu, takie jak Edykt Cezara Augusta, Walka Dobra ze Złem, Pokłon Trzech Króli.
Przejście Orszaku Trzech Króli było ogromną atrakcją dla mieszkańców i turystów, których w okresie poświątecznym nie brakowało w Dobrym Mieście.
- Największe podziękowania kierujemy w stronę Przedszkoli Samorządowych nr 1 i 2, Przedszkola Niepublicznego Jaś i Małgosia, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gen. Józefa Bema, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Szkoły Podstawowej w Barcikowie, Gimnazjum publicznego im. Jana Pawła II, Zespołu Szkół w Dobrym Mieście, Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach z siedzibą w Dobrym Mieście, Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Smolajnach, Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty, Ochotniczej Straży Pożarnej, Komisariatu Policji, Folwarku Knopin, Barbary Opały, Marka Kuptela, Łukasza Wrzoska, Adama Wronki, Magdaleny i Tomasza Nowaków, rodziców, uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim samych mieszkańców gminy Dobre Miasto - wymienia Milena Brzostek z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście.
autorzy zdjęć: Natalia Gierwiatowska, Marek Walczak