Teatr przy stoliku


Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza we wtorek 29 listopada na spektakl „Wydmuszka”, w wykonaniu  aktorek związanych z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza: Agnieszki Castellanos-Pawlak i Wiesławy Szymańskiej.

„Nieduża, przestarzała biblioteka. Zużyta, ale czysta” – w taką scenerię wprowadza nas autor. A dalej jest typowo, zgodnie z klimatem, czyli bibliotekarka-stereotyp: „Halina Kociemba, ubrana w nieco bezkształtną, burą sukienkę z białym kołnierzem. Jest bez makijażu, włosy gładko zaczesane zwinięte w nieduży kok, na nosie okrągłe okulary”.
Tak postrzegane były i niekiedy są nadal panie wielce oddane swojej pasji zawodowej.
Marcin Szczygielski, dobry reportażysta, obserwator zmieniającej się błyskawicznie naszej rzeczywistości, wprowadza w ten swoisty skansen nowobogacką, przypadkową czytelniczkę. Roksana Kluczyk jest z absolutnie innej planety – odmienna mentalność, język, wrażliwość, styl ubierania itp.
Obie panie zaczynają rozmawiać i natychmiast oba światy wyglądają na tak skrajne, że aż przekomiczne, wręcz groteskowe. Ale – spotykają się raz jeszcze i raz jeszcze – i z tych kolejnych spotkań wynikną sytuacje, które przemodelują ich życie…

Czytają: Agnieszka Castellanos-Pawlak i Wiesława Szymańska.

Sala Widowiskowa GOK w Dywitach, godz. 18:00.

Bezpłatne wejściówki do rezerwacji i odbioru w Sekretariacie GOK. Numer telefonu: 89 512 01 23.

15129020_1289279191113542_753317950397025198_o