Targi pracy


Ponad 30 wystawców weźmie udział w Olsztyńskich Targach Pracy, które odbędą się 11 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Żołnierskiej 15 w Olsztynie. Tu uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertami lokalnych pracodawców oraz agencji zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dzień ten wybrany został nieprzypadkowo, gdyż 11 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. Dla szukających pracy lub chcących zmienić zajęcie, targi to miejsce, gdzie pozyskają informacje na temat interesujących ich ofert, zaś dla pracodawców jest to okazja do znalezienia kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach.

– Zainteresowani będą mogli uzyskać informacje na temat instrumentów rynku pracy oraz różnych form wsparcia udzielanych bezrobotnym przez publiczne służby zatrudnienia i Ochotnicze Hufce Pracy – mówi Krystyna Dudzińska, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego. – Możliwa będzie także konsultacja z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

W programie targów przewidziane są również warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się, gdzie i jak szukać zatrudnienia, jak dobrze sporządzić dokumenty aplikacyjne oraz co robić, aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli wojewoda olsztyński Artur Chojecki, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

olsztynskie_targi_pracy