Szpital w Biskupcu znów w Top 100

15.12.2016
Powiatowy Szpital im. Jana Mikulicza w Biskupcu ponownie znalazł się w złotej setce (tzw. Top 100) rankingu szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych w kraju. Tym razem zajął 58 miejsce, a tym samym przesunął się o 3 oczka wyżej niż rok temu. To tym większy sukces, że w całym województwie warmińsko-mazurskim tylko 3 szpitale zajęły lepsze lokaty - 2 wojewódzkie w Olsztynie i Elblągu oraz 1 miejski w Olsztynie.

Ranking przygotowany został już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firmę doradczą IDEA Trade. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł. Na wyniki zestawienia miało wpływ wiele czynników, w tym zarządzanie, jakość opieki medycznej i usług, posiadane certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, obecność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przeprowadzona została także analiza zdarzeń i ewentualnych skarg.

Szpital w Biskupcu zdobył 812,32 pkt. na 1000 możliwych. - Bardzo się cieszę z sukcesu naszej placówki, bo to dowód na to, że szpital ciągle podwyższa poziom swoich usług, a tym samym jeszcze lepiej dba o pacjenta, którego dobro powinno stać na pierwszym miejscu. 58. miejsce w kraju to bardzo wysoka lokata. Serdecznie gratuluję całej załodze, zarówno medycznej, jak i administracyjnej, szpitala i dziękuję za ciężką i efektywną pracę - mówi starosta Małgorzata Chyziak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Szpital Biskupiec 2