Szkoła z nową bieżnią i skocznią w dal


Dziś mamy dobrą wiadomość dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. Zostanie tam zmodernizowana 3-torowa bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia w dal. Podpisano właśnie umowę dotyczącą tej inwestycji.

Koszt inwestycji to 80.218,44 zł. 50.218,44 zł to środki finansowe własne Powiatu, 30 tys. zł to dofinansowanie z konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2021 roku”. Zadanie zostanie zrealizowane przy udziale pomocy finansowej z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Będzie to modernizacja istniejącej zewnętrznej, betonowej bieżni lekkoatletycznej oraz zintegrowanej skoczni w dal. Zostanie na nią nałożona warstwa elastyczna tzw. tartan. Dzięki temu infrastruktura będzie mogła być użytkowana w ciągu całego roku. Będzie miała wysoką odporność na ścieranie, kłucie i rozrywanie oraz będzie łatwa w utrzymaniu. Zakończenie inwestycji, która rozpocznie się we wrześniu, planowane jest na koniec listopada.

Istniejąca bieżnia o długości 68,5 m (w tym bieżnia 60-metrowa) posiada zaprojektowane trzy tory o szerokości 1,22 m każdy, zintegrowany rozbieg, skocznię do skoku w dal.

Tytuł zadania: „Poprawa stanu i rozwój infrastruktury sportowej w województwie warmińsko-mazurskim poprzez modernizację bieżni lekkoatletycznej 3-torowej oraz skoczni w dal przy Zespole Szkół w Dobrym Mieście”

opis alternatywny zdjęcia docx