Szachowi mistrzowie województwa z Biskupca

13.04.2012

Duży sukces czwórki uczniów powiatowego Liceum Ogólnokształcącego działającego w Zespole Szkół w Biskupcu, którzy zdecydowanie zwyciężyli w Szachowych Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych. W pokonanym polu młodzi biskupczanie pozostawili 11 ekip z całego regionu.

_

Szachowych mistrzów wychował i zainteresował królewską grą Marek Zieliński. Mistrzostwa województwa szkół ponadgimnazjalnych zostały rozegrane 4 kwietnia w hali OCSiR w Ostródzie. Zespół z Biskupca wstąpił w następującym składzie: Karolina Dryło, uczennica klasy 2d LO, Karol Gawrych, uczeń klasy 3d LO, Marcin Przeradzki, uczeń klasy 3b LO i Dominik Hekman, uczeń klasy 1c LO. W szachowej imprezie udział wzięło 12 ekip z całego regionu. Biskupczanie w pokonanym polu zostawili całą koalicję szkół z Olsztyna, a także z Działdowa, Pasłęka, Ostródy i Elbląga. Za zwycięstwo zawodnicy otrzymali medale, dyplom i puchar.
- Jestem szczęśliwy i dumny z sukcesu jaki odnieśli nasi uczniowie - cieszy się Krzysztof Karmazyn, dyrektor ZS w Biskupcu. - Warto podkreślić, że szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza uczy przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenuje też pamięć.

_