Sukcesy bokserów z powiatu na turniejach Grand Prix

21.02.2012

Medale i punktowane miejsca zajmowali w lutowych turniejach Grand Prix Pucharu Polski w Karlinie i Wałczu bokserzy UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego. Tym samym pięściarze zdobyli ważne punkty w eliminacjach do Mistrzostw Polski. Gratulujemy!

Pierwszy z turniejów Grand Prix Pucharu Polski odbył się w dniach 1-4 luty w Karlinie. Były to jednocześnie eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Seniorów. Do zawodów przystąpiło łącznie 164 pięściarzy z całej Polski. Klub UKSW PIRS reprezentowali: Tomasz Gryckiewicz, Przemysław Szmigiel oraz Arkadiusz Wasilewski. Tomek Gryckiewicz (kat. wag. 60kg) wylosował pusty los przechodząc automatycznie do półfinału. Tam przegrał swój pojedynek, po bardzo wyrównanej walce z Michałem Leśniakiem (Kaczor Boks Team,) tegorocznym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Przemek Szmigiel  (kat. wag. 81kg) w ćwierćfinale walczył z Wiktorem Perczyńskim (Gwardia Warszawa). Nasz zawodnik wygrał przez KO w 1. rundzie. W półfinale Szmigiel pokonał jednogłośnie na punkty Przemysława Bartkowiaka (PKB Poznań), lecz do walki finałowej nie przystąpił przez pechową kontuzję ręki. Najmniej szczęścia miał Arek Wasilewski (kat. wag. 75kg).
- Walczył już pierwszego dnia z Rafałem Sokołowskim (Olimp Szczecin) i przegrał swój pojedynek, co było nie tylko dla nas, niejasnym werdyktem - mówi Jacek Smoliński, trener UKSW PIRS. - W czasie pojedynku Arek miał wyraźną przewagę, niestety nadział się na kontrę, po której był liczony. Zawodnik PIRS-u był gotowy do dalszej walki, lecz sędzia, ku naszemu zdziwieniu zakończył pojedynek.

_
Bokserzy UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego z trenerem Jackiem Smolińskim

Kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski odbyły się w dniach 17-19 lutego w Wałczu. W rozgrywkach brało udział 121 zawodników z całego kraju. Powiatowy klub reprezentowali ci sami trzej pięściarze. Tomek Gryckiewicz pierwsza walkę wygrał pewnie z Michałem Leśniakiem (Kaczor Boks Team), podobnie jak Arek Wasilewski z Maćkiem Wirkusem (Beniaminek Starogard Gdański), Przemek Szmigiel trafił wolny los. W półfinale nie było już tak łatwo. Tomasz po wyrównanym pojedynku przegrał z Tomaszem Ocickim (Gwardia W-wa), natomiast Arkadiusz uległ kontuzji w drugiej rundzie z utytułowanym Kamilem Gardzielikiem (PKB Poznań), co uniemożliwiło mu dalsza walkę o wejście do finału. Przemek o wejście do finału wygrał z Robertem Kotułą (BKS Gorzów), Arkadiusz podobnie jak Tomasz uplasował się na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal. Przemysław Szmigiel przegrał w finale z Mateuszem Gątnickim (Paco Lublin), co dało mu srebrny medal i drugą pozycję w kat. wag. 81kg.
- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyników naszych pięściarzy, to kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski, na których zdobyliśmy tak ważne punkty - mówi Jacek Smoliński. - Cieszymy się, że nasza praca przynosi efekty, zawodnicy naprawdę ciężko pracują na swoje sukcesy spędzając wiele godzin w sali treningowej.