Studenci i doktoranci online


Przed nami 49. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 września. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ organizatorom, jak i uczestnikom przyszło zmierzyć się z pandemią koronawirusa.

- Po raz pierwszy konferencję przeprowadzimy w formie zdalnej. Trudna sytuacja epidemiologiczna wymusiła na nas wszystkich konieczność dostosowania się do zaistniałych warunków. Być może pozwoli nam to bardziej docenić możliwość prawdziwych kontaktów interpersonalnych i wymiany doświadczeń naukowych twarzą w twarz. Jednocześnie uświadomi nam, że narzędzia do pracy zdalnej mogą być szerzej stosowane i bardziej przydatne niż by się wydawało – informuje dr hab. inż. Marzena Mogielnicka-Brzozowska, prof. UWM, organizatorka wydarzenia.

W tegorocznej edycji weźmie udział 362 studentów i doktorantów z 31 uczelni wyższych w Polsce. Obrady odbędą się w 12 sekcjach tematycznych obejmujących zakres wszystkich dyscyplin naukowych UWM w Olsztynie. Tematyka oscyluje wokół ekologii żywności, środowiska i zdrowia człowieka.

- Najważniejszy nasz cel to wymiana osiągnięć studenckich kół naukowych działających na uczelniach wyższych w kraju i za granicą. To też świetna okazja, aby wymienić się pomysłami, co robić na co dzień, by chronić naszą planetę Ziemię. Tak naprawdę wystarczy zmienić nasze codzienne nawyki, by wpłynąć pozytywnie na siebie samych i na biosferę – dodaje Marzena Mogielnicka-Brzozowska.

Szczegóły wydarzenia – http://www.uwm.edu.pl/mskn

fot. Designed by Freepik