Starosta z medalem od brydżystów

28.01.2013
Mirosław Pampuch, starosta olsztyński otrzymał pamiątkowy medal od olsztyńskich brydżystów. – To nasze podziękowanie za wsparcie ze strony powiatu w organizacji Międzynarodowego Kongresu Brydżowego w 2012 roku – mówi Leonard Jaskowiak, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego.

_

Ostatni tydzień stycznia rozpoczął się od miłego wydarzenia. Starostę Mirosława Pampucha odwiedził Leonard Jaskowiak, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego. Olsztyński brydżysta przyniósł ze sobą pamiątkowy medal, który trafił do rąk starosty.
- To nasze podziękowanie za wsparcie ze strony powiatu w organizacji Międzynarodowego Kongresu Brydżowego w 2012 roku – mówi Leonard Jaskowiak, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego. – Cieszymy się, że samorząd powiatowy wspiera największe zawody brydża sportowego na Warmii.
W czasie spotkania omówione zostały także warunki współpracy przy organizacji dziesiątej, jubileuszowej edycji imprezy. Starosta zgodził się na wejście do Komitetu Honorowego X Międzynarodowego Kongresu Brydżowego. Co roku w imprezie rozgrywanej w olsztyńskieh Uranii bierze udział około 300 zawodników i zawodniczek.
- Nie inaczej będzie w tym roku, spodziewamy się rekordowej ilości uczestników – mówi Leonard Jaskowiak.
W zawodach oprócz zawodników z Polski brali udział także Amerykanie, Szwedzi, Niemcy, Litwini, czy Białorusini.

_